Zajęcia

Comments are closed

Religia

Zajęcia odbywają się w grupach 6 letnich, dwa razy w tygodniu. Czas trwania zajęć wynosi 30 minut. W zajęciach biorą udział tylko te dzieci, których rodzice wyrazili na nie zgodę. Zajęcia prowadzi Iwona Piasecka – nauczycielka posiadająca kwalifikacje z zakresu nauczania religii.

 

Język obcy

W przedszkolu odbywają się zajęcia z języka angielskiego oraz języka niemieckiego, które prowadzi Centrum Kształcenia Językowego JM Family, których zajęciach języka angielskiego biorą udział wszystkie dzieci z grup 3, 4, 5 i 6 latków. Zajęcia opłacane są z wpłat wnoszonych przez rodziców na Radę Rodziców. Odbywają się raz w tygodniu po 30 minut w grupach 3, 4 i 5 latków oraz dwa razy w tygodniu po 30 minut w „0”. Zajęcia prowadzone są metodą English Around Me (Angielski Wokół Nas) polegającą na wielokrotnym powtarzaniu słów i zwrotów przez zabawę oraz gry językowo – ruchowe. Zajęcia z języka niemieckiego odbywają się raz w tygodniu. Zajęcia prowadzone są w formie zabawowej ze zwróceniem uwagi na umiejętność mówienia i rozumienia ze słuchu. Rodzice za drugi język wnoszą dodatkową opłatę.

 

Rytmika

Zajęcia z rytmiki prowadzone są przez Jadwigę Zbierską. Prowadzone są dwa razy w tygodniu we wszystkich oddziałach przedszkolnych. Rytmika opiera się na zabawach i ćwiczeniach, które wyrabiają , u dzieci poczucie rytmu, koordynację ruchowo – słuchową, wyrabiają płynność ruchów, pamięć oraz słuch muzyczny. Podczas zajęć dzieci uczą się piosenek, tańców oraz grają na instrumentach perkusyjnych.

 

Przedszkole proponuje również:

W ramach współpracy z Karkonoskim Parkiem Narodowym organizujemy wycieczki na ścieżki edukacyjne KPN. Wraz z dziećmi systematycznie odwiedzamy galerie „Promocje” przy Osiedlowym Domu Kultury.

 

Komentowanie jest wyłączone.