Wydarzenia w przedszkolu

Koncert Filharmonii Dolnośląskiej 

Konkurs „Uczę się bezpiecznie żyć”

W XIX edycji konkursu dla dzieci i młodzieży „Uczę się bezpiecznie żyć” reprezentantki z naszego przedszkola zdobyły III miejsce.

Koncert Filharmonii Dolnośląskiej ” Zabawy kolorami”

 

Przegląd Ekologiczny 

Konkurs

Dzieci z grupy XII wzięły udział w konkursie zorganizowanym przez Hutę szkła Julia „Szklana figurka” . 

 

Powitanie wiosny

W czwartek 21 marca wszystkie dzieci z naszego przedszkola powitały  wiosnę, Dzieci z grupy pierwszej przygotowały z tej okazji przedstawienie. Następnie przedszkolaki  zasadziły przed przedszkolem kwiaty, dzięki czemu zrobiło się wiosennie.

 

Marcowa wierszolandia

 

Koncert – Muzyczne podróże Flaminga Molto –

Co słychać w Andach ?

W trakcie koncertu dzieci usłyszały dźwięki na fletni pana. To instrument który łączy się z przyrodą i przenosi jej odgłosy na grunt muzyki. 

 

 

 

Zajęcia z edukatorem z Karkonoskiego Parku Narodowego

 

 

Koncert

Koncert muzyków z Filharmonii Dolnośląskiej pt. ” Słowicze rozterki”.

 

Zajęcia z edukatorem z Karkonoskiego Parku Narodowego

Dzieci z trzech grup przedszkolnych uczestniczyły w zajęciach z edukatorem z KPN na temat życia i zwyczajów nietoperzy.

Teatr

Dnia 28.02.2024r do przedszkola przyjechał teatr z Krakowa z przedstawieniem pt. „Tygrys Pietrek”. 

Olimpiada taneczna

 

Mobilne planetarium

Mobilne planetarium to interaktywna atrakcja edukacyjna, która przenosi dzieci w fascynujący świat kosmosu.

 

Realizacja projektu edukacyjnego „WITAMINKI”   Paprykowe wyzwanie

Dzieci z grupy 8 podjęły się kolejnego wyzwania z projektu edukacyjnego „Witaminki”, tym razem poznały paprykę Polę.  W trakcie zajęć porównywały kształt i  kolor papryk, dowiedziały się również jakie potrawy można zrobić z  papryki. Następnie każde dziecko mogło pomalować paprykę na kolor która najbardziej mu smakowała.

 

Koncert – Muzyczne podróże Molto

Na kolejnym cyklicznym koncercie flaming Molto zabrał dzieci do starożytnych Chin. Dzieci dzięki żywej muzyce przeniosły się w magiczny świat, poznały nowe instrumenty, a także grających na nich artystów.

 

Bal karnawałowy

Tego dnia od rana w przedszkolu panował wesoły nastrój. Dzieci przebrane były za  wróżki, księżniczki, motylki, policjantów, strażaków i wiele innych postaci z bajek. Wystrój sali wprowadził wszystkich w radosny nastrój  oraz zachęcił do wspólnej zabawy. Dzieci miały także możliwość pozowania do zdjęć grupowych i indywidualnych. 

Dzień Babci i Dziadka

Babcia i dziadek każdemu dziecku kojarzy się z ciepłem i miłością, dlatego dzieci z naszego przedszkola gościły swoje Babcie i Dziadków na uroczystości z tej okazji. Każda grupa zapraszała swoich dziadków w inny dzień. Dzieci pod czujnym okiem wychowawczyń zaprezentowały wiersze, piosenki oraz tańce, które ćwiczyły na tą uroczystość. W przepięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze, wnuczęta wspaniale wystąpiły przed bliskimi, następnie przedszkolaki zaprosiły babcie i dziadków na słodki poczęstunek,  aby w szczególny sposób okazać swoim bliskim szacunek i po raz kolejny podziękować za miłość, cierpliwość i zrozumienie. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.

 

Realizacja projektu edukacyjnego „WITAMINKI”   Brokułowe wyzwanie

Podczas kolejnego wyzwania dzieci dowiedziały się, że zielone warzywa przeganiają wirusy i dzięki nim jesteśmy bardziej  odporni na choroby. W ramach wyzwania chętne dzieci spróbowały brokuł, oraz wysialiśmy nasionka na kiełki na które jednak musimy trochę poczekać.

 

Koncert

Koncert muzyków z Filharmonii Dolnośląskiej pt. ” W krainie śniegu”.

 

Realizacja projektu edukacyjnego „Kreatywne dni nietypowe”

Dzieci z grupy 11 w ramach projektu obchodzili:  „Dzień jabłka”,  „Dzień zwierząt”,  „Dzień bez skarpetek”, ” Dzień postaci z bajek”.

 

Przegląd kolęd i pastorałek w MP nr 4

 

Zajęcia biblioteczne

 

Koncert

Po raz kolejny odbył się w przedszkolu  koncert muzyków z Filharmonii Dolnośląskiej pt. „Opowiastka o małej tancerce”. Dzieci podczas koncertu poznały brzmienie i budowę kolejnych instrumentów.

 

Zajęcia edukacyjne z Nadleśnictwa Śnieżka

 

Jasełka

21 grudnia 2023r  w przedszkolu odbyły się Jasełka bożonarodzeniowe przygotowane przez przedszkolaków z grupy 7. Dzieci z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role. Całość przedstawienia była oprawiona kolędami i pastorałkami które wprowadziły  w przedświąteczny nastrój.

 

Wizyta Mikołaja

Jak co roku 6 grudnia w naszym przedszkolu pojawił się długo oczekiwany przez wszystkie dzieci  święty Mikołaj. Powitaliśmy naszego gościa wierszem i piosenką . Spotkanie z Mikołajem minęło  w bardzo miłej atmosferze i przyniosła dzieciom wiele radości. Św. Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami.  

 

Realizacja projektu edukacyjnego „WITAMINKI” Cebulowe  wyzwanie

Zrealizowaliśmy kolejne witaminkowe wyzwanie – poznaliśmy bohatera Cebulę Celinę. Dzieci poznały różne odmiany cebuli,  założyły hodowle cebuli oraz zrobiły sok z cebuli.  Na koniec wykonały pracę plastyczną cebula u fryzjera.

 

Przedstawienie teatralne „Wesołe ABECADŁO”

 

Realizacja projektu edukacyjnego „WITAMINKI” Buraczane  wyzwanie

Podczas kolejnego wyzwania w ramach projektu poznaliśmy kolejne warzywo –  Buraka Bruno. Dzieci z grupy 8 poznały wygląd buraka, jego odmiany. Z filmu edukacyjnego dowiedziały się skąd się bierze cukier. Podczas burzy mózgów podawały przykłady dań z tego warzywa, mogły również spróbować soku z buraka. 

 

11 listopada – NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

10 listopada  wszystkie grupy przedszkolne  oraz pracownicy przedszkola zebrali się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dzień. Wszyscy z powagą i w dużym skupieniu oglądali program artystyczny przygotowany przez dzieci ze starszej  grupy przedszkolnej. Następnie wszyscy razem odśpiewali hymn narodowy w ramach akcji „Szkoła do hymnu”.

 

Realizacja projektu edukacyjnego „WITAMINKI” Dyniowe wyzwanie

Dzieci z grupy 8 poznały nowe warzywo – Dynię Danę.  Za pomocą zmysłów określaliśmy cechy dyni, podawaliśmy różnice i podobieństwa między różnymi odmianami, układaliśmy dynie od najmniejszej do największej. Oglądaliśmy również bardzo ciekawy film edukacyjny, dzięki któremu dowiedzieliśmy się, że dynia to i warzywo i owoc,